0

Чи можна мити магніти: 3 поради стосовно догляду, які допоможуть продовжити термін їх служби

Чи можна мити магніти: 3 поради стосовно догляду, які допоможуть продовжити термін їх служби

Напевно, кожна господиня, холодильник якої прикрашений магнітами, задавалася питанням, чи можна їх мити? Річ у тому, що вони теж накопичують пил, після тривалого використання звичайного протирання сухою губкою може бути недостатньо. Однак багато хто сумнівається в тому, чи варто допускати прямий контакт металевого сплаву з водою. Відразу скажемо, що мити такі вироби дозволяється. Але, по-перше, лише деякі з них, по-друге, робити це потрібно акуратно. Спробуємо розібратися детальніше, як помити магнітики без ризику їх зіпсувати.

Вплив води на сплав

Те, як магніти відреагують на контакт з H2O, залежить від типу виробів. Виготовляють їх із різних сплавів, тому стійкість до впливу вологи безпосередньо зумовлена структурою матеріалу. Виготовляють магніти з наступних видів сплавів:

  • стронцію з керамікою та оксидом заліза (ферити);
  • алюмінію з нікелем і кобальтом (так утворюється сплав «альніко»);
  • неодиму з залізом і бором (неодимові);
  • самарія з кобальтом (самарієві).

Також можливі інші варіації, але ці вважаються найпоширенішими.

Серед усіх різновидів магнітів контакту з вологою не люблять тільки неодимові. Зумовлена чутливість тим, що в складі їхнього сплаву присутнє залізо – матеріал, який схильний до корозії.

Однак не можна однозначно сказати, що мити неодимові магніти заборонено. По-перше, процес окислення відбувається дуже повільно й поступово. Тому, якщо швидко обполоснути виріб і протерти насухо, сплав не пошкодиться. По-друге, зазвичай у неодимових магнітів є спеціальне вологостійке покриття, яке захищає їх від окислення. Ця особливість підтверджує те, що ми писали вище: при короткочасному контакті сплав не постраждає. Однак ні в якому разі не варто кип'ятити неодимові магніти. При нагріванні (вище + 80 градусів) їх властивості нівелюються.

Втім, варто зазначити, що в побутових умовах неодимові магніти практично не використовуються. А ті, якими ми зазвичай прикрашаємо холодильники, – феритові. Їх можна мити у воді без побоювання. Однак після процедури теж потрібно насухо витерти вироби.


Чим миють магніти

Зазвичай для очищення досить протерти їх вологою серветкою. Але якщо забруднення сильне, то допускається використання хімічного засобу. Досить взяти невелику кількість гелю й розчинити в ледь теплій воді. На магніт засіб для миття посуду негативним чином не впливає, але використовувати його потрібно зовсім небагато, інакше буде складно виполоскати піну. Після цього обов'язково слід протерти сплав м'якою тканиною, щоб видалити надлишки вологи.

Чи можна мити водою пошукові магніти

Тим, хто сумнівається в цьому, нагадаємо, що саме такі вироби використовують, коли шукають і дістають різні металеві предмети з озер або канав. Тобто мити водою пошукові магніти цілком можна, хоча вони і зроблені з неодимового сплаву. Цей матеріал надійно захищений металевим корпусом зі сталі-нержавійки, тому окислення боятися не варто.


Чи можна мити електромагніти

Такі вироби використовуються при виробництві різних приладів. Варто розуміти, що для електрики контакт із водою неприпустимий. Тому мити електромагніти категорично заборонено, але можна протирати корпус, дотримуючись деяких правил.

По-перше, пристрій потрібно відключити від мережі електроживлення, по-друге, використовувати спеціальну м'яку тканину. Якщо ви сумніваєтеся, чим протирати магнітний вал, ловіть лайфхак: ідеально підійде напівсуха серветка з мікрофібри. Цей матеріал відмінно збирає пил і забруднення, тому для нормально очищення його буде достатньо.

Як продовжити термін служби магніту

Догляд за такими сплавами досить простий. Щоб зберегти властивості тяжіння якомога довше, досить дотримуватися таких трьох рекомендацій:

  1. Не піддавати магніти тривалому контакту з вологою (особливо з гарячою водою).
  2. Не нагрівати їх понад 80 градусів Цельсія.
  3. Не допускати серйозних механічних пошкоджень. Зокрема, до розмагнічування можуть призвести сильні удари. Вони провокують руйнування порошкової структури сплаву.

Крім того, розбираючись у питанні, чого боїться магніт, варто зазначити дію сильного зовнішнього магнітного поля. Однак йдеться про вплив силою в 3-4 Тесла. У побутових умовах забезпечити його нереально.

Підбиваючи підсумок, нагадаємо, що мити магніти цілком можна, але тільки постійні. Електричні вироби – категорично заборонено, тим паче, вони зазвичай знаходяться в захисних корпусах різних пристроїв і не потребують подібної міри догляду.


<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/share_button.php?href=https%3A%2F%2Fmagnitik.ua%2Fua%2Fchi-mozhna-miti-magniti-3-poradi-stosovno-dogljadu-jaki-dopomozhut-prodovzhiti-termin-jih-sluzhbi&layout=button_count&size=small&width=113&height=20&appId" width="113" height="20" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>