0

Історія появи брелоків — з давнини до наших днів

Історія появи брелоків — з давнини до наших днів

Зміст

  • Коли з’явилися перші брелоки
  • Брелоки в сучасності
  • Різновиди брелоків і їхнє призначення
  • Виготовлення брелоків на замовлення
  • Брелок являє собою компактний аксесуар у вигляді підвіски, який кріплять до зв’язки ключів, сумки або телефона. Такі сувеніри мають як декоративне, так і практичне значення, якщо на них нанесена яка-небудь важлива інформація. Їх носять на одязі, ременях, а відрізняються вироби оригінальним виконанням, видами декору. Цікава історія виникнення брелоків, яка бере свій початок ще зі стародавньої епохи.

    Коли з’явилися перші брелоки

    Ще в середні століття в заможних людей були ланцюжки, до яких вони підвішували монетки. Пізніше на зміну монетам прийшли металеві кружечки з гербом, емблемами. У ті часи брелоки мали популярність не тільки в жінок, але й у чоловіків. Це був стильний аксесуар у кавалерів, яким вони прикрашали ланцюжки для наручних годинників. За допомогою такого виробу визначався статус людини: суддя, лицар, купець. Ексклюзивні брелоки, історіяяких розпочинається в середні століття, являли собою монети з іменним гербом, а носити їх могли тільки заможні громадяни.

    Майже в кожного аристократа розміщувалося на ланцюзі понад 10 брелоків, що відрізнялися виконанням і матеріалами.Здебільшого вони були виготовлені з золота. Такі розкішні сувеніри оригінальних форм декорували дорогими, статусними матеріалами,у тому числі дорогоцінними каменями, слоновою кісткою й емаллю.

    Вишукані модники ретельно встановлювали способи носіння й комбінування виробів. Вони повинні були видавати брязкіт, щоб дами звертали на них увагу. Але історія брелока свідчить, що в середині XIX століття їхнє число на ланцюжку становило якихось 2-3 штуки. Їх почали використовувати зазвичай у якості пам’ятних сувенірів, наприклад, зберігали як подарунок від близьких людей.

    Брелоки в сучасності

    Пізніше виріб майже втратив свою декоративну функцію. З XX століття брелок застосовували тільки з практичною метою — підвішували на зв’язку з ключами. Але навіть при такій утилітарної ролі над ними працювали дизайнери. Сувенірпочали наділяти функціями амулета, ліхтарика, свистка, відкривачок.

    Історія створення брелка включає насичений етап у кінці XX — початку XXI століть, пов’язаний із появою техніки. Тоді люди стали прикрашати ними мобільні телефони та інші сучасні гаджети.

    Як і раніше, коли брелоки виготовляли з дорогих матеріалів, зараз на престижні моделі смартфонів іноді кріплять підвіски з дорогоцінних каменів. Розширився асортимент прикрас і для ключів, став популярний брелок із флеш-картою, яку теж зрідка роблять із металу з золотим або срібним покриттям. Поширені сувеніри з нанесеним логотипом бренду. Вони можуть використовуватися в якості корпоративних подарунків і для рекламних кампаній.

    Різновиди брелоків і їхнє призначення

    За кілька століть функції підвісок постійно змінювалися. Як свідчить історія походження брелка, ці сувеніри завжди класифікувалися за особливостями виконання, практичністю, цінністю в культурі та іншими ознаками. Але при цьому всі вони мають загальний параметр — кільце, мотузку або ланцюжок, за допомогою яких аксесуар можна прикріпити до ключів і техніки.

    1. Звичайний. Найпопулярніший вид підвіски. Майже половина таких сувенірів має символіку будь-якої країни, міста, вони були куплені в поїздках. Інші пов’язані зі знаками зодіаку, героями фільмів, є корпоративними емблемами. Подібні аксесуари кріплять до сумок, пеналів, ключів, одягу.
    2. Практичний. Такий різновид має одну або декілька корисних функцій. Конструкція виробів складніша, ніж у звичайних, а поводження з ними вимагає більшої обережності. До таких відносять брелок-запальничку, компас, аксесуар для управління автосигналізацією.
    3. Для телефону. Дані підвіски чіпляють до смартфонів за допомогою шнурка або міцної волосіні. Виконані вони у вигляді різних предметів, фігурок, каменів. Іноді зустрічаються більш функціональні сувеніри для телефонів: вони блимають під час дзвінка або мають форму кільця, за яке можна підвісити гаджет на гачок.
    4. Подарунковий. Найпростіший брелок здатний стати непотрібним предметом, який просто лежить на полиці. Але якісний виріб із вишуканим оформленням або дорогим гравіюванням стане чудовим подарунком на пам’ятну подію. Брелок із коштовного каміння можна вручати дівчатам, більш солідні аксесуари дарують чоловікам і колегам.
    5. Готельний. Зараз таку підвіску вже складно знайти,оскільки багато готелів перейшли на магнітні картки замість ключів. Раніше на брелоках для готелів був нанесений номер кімнати.

    Також підвіски розрізнялися залежно від осіб, якими вони використовувалися. Наприклад, брелок може бути жіночим, чоловічим, унісекс або дитячим. Цей подарунок відмінно підійде й колекціонерам, які збирають рідкісні сувеніри та екземпляри з різних країн.

    Виготовлення брелоків на замовлення

    Сучасні сувеніри розрізняються за матеріалами та способам виробництва. Багата історія брелока породила безліч ідей створення даних підвісок, а в наші дні їхнє оформлення обмежується лише фантазією дизайнера.

    Зазвичай на замовлення виготовляють аксесуари в якості корпоративного презенту. На виріб наносять символіку бренду, логотип, назву компанії. Їх вручають колегам, діловим партнерам або в рекламних цілях.

    Ексклюзивні брелоки виконують за індивідуальними параметрами на якусь важливу подію: весілля, річницю або просто як подарунок близькій людині. Їх можна доповнити корисною функцією, наприклад, ліхтариком, відкривачкою, свистком, флеш-накопичувачем або помадою.

    Брелок виготовляють за бажанням із різних матеріалів:

    • фетру;
    • металу;
    • ПВХ;
    • акрилу;
    • деревини;
    • шкіри.

    Способи оброблення теж різняться. Логотипи на сувенір наносяться за допомогою УФ-друку. Завдяки їй можна створювати малюнки і написи будь-якої складності з гарантією абсолютно точного перенесення. Такий спосіб дозволяє надовго зберегти насиченість кольорів нанесеного логотипу.

    Насичена історія походження брелоків перетворила цей обов’язковий аксесуар аристократів у розповсюджений сувенір, який зустрічається майже в кожної людини. За кілька століть виріб видозмінився, а з появою технічної революції способів його використання стало набагато більше.