0.00грн.
Зробити замовленняМагнітна дошка своїми руками для будинку і сім'ї
Стало доброю традицією привозити із зарубіжних країн сувенірну продукцію у вигляді невеликих, але містких за змістом магнітів. Такий презент купується не тільки для власного користування, але й на подарунок. Барвисті «магнітні наклейки» є одними з найпоширеніших презентів, які підносяться приятелям, друзям. Навіть дітки люблять обмінюватися такими новинками.
Чи можна виготовити дошку своїми руками
Найвідомішим місцем накопичення магнітиків є холодильник. Однак іноді їх кількість переходить всі кордони. Наприклад, коли вони не вміщаються на поверхні лицьової сторони двері. У цьому випадку варто розглянути альтернативний варіант їх зберігання — виготовити дошку для магнітів своїми руками. Це особливо актуально, коли у родині є люди, які дбають про чистоту і гігієну і не бажають зберігати на холодильнику «магнітний вернісаж». Виготовлення дошки для магнітів у такому випадку — вдале, компромісне рішення для дітей і дорослих.
Асортимент ринку в цьому сегменті не дуже різноманітний. Дошки великих розмірів, що запропоновані на продаж, коштують зовсім недешево. Ще одним аргументом на користь самостійного виготовлення є те, що моделі, створені сучасними виробниками, за зовнішнім виглядом дуже нагадують класичні шкільні дошки чорного або темно-зеленого кольору. Таке оформлення виглядає занадто серйозно і абсолютно не привертає уваги, особливо якщо мова йде про призначення для дітей. Ці та деякі інші моменти слід врахувати на підготовчому етапі виготовлення дошки для магнітів на стіну.
Які матеріали необхідні для виробів
Для початку треба скласти перелік усіх необхідних витрат, підготувати заздалегідь речі, що знадобляться для роботи, наприклад, такі інструменти, як:
- ножиці для роботи по металу;
- напилок для обробки краю;
- наждачний папір для шліфування торців;
- ножівка для розрізання фанери.
Додатково знадобляться: лінійка, трикутник, пензлики для нанесення фарби. Для збільшення міцності і надійності конструкції рекомендується використовувати фанерні підставки або орголіт. Оптимальний діаметр — близько 6 мм. До переліку складових, крім фанери, входять:
- Лист оцинкованого металу.
- Фарба.
- Рамка, ідентична розмірам дошки.
- Універсальний клей або міцний скотч.
- Якісна фурнітура для розміщення на стіні.
Така підготовка дозволить виготовити виріб для багатофункціонального використання. Визначте заздалегідь стиль його виконання, підібравши приємну кольорову гаму. Наприклад, розмістіть на такій поверхні різні колажі з магнітиків: з улюбленими тваринами, цифрами, буквами, мультиплікаційними героями. Такий «арт об'єкт» розширить функції виробу без суттєвих змін у оформленні улюбленого інтер'єру.
Як зробити магнітну дошку самостійно
Розглянемо основні етапи створення виробу своїми руками:
- Виміряти і нарізати фанеру необхідного периметру. Обробити сторони площини наждачним папером.
- Виміряти і відрізати ножицями по металу оцинкований лист. Обробити край майбутньої магнітної дошки. Обидві поверхні повинні бути однакового розміру.
- Пофарбувати металеву поверхню. Це забезпечує довговічність та попереджає корозійні процеси. За бажанням можна вибрати відтінок майбутньої поверхні. Темний колір є більш контрастним, на ньому все чітко видно. Однак сучасні можливості дозволяють малювати навіть на світлому фоні, застосовуючи певні типи маркерів. Слід почекати до повного висихання поверхні.
- Поєднати дві частини конструкції разом (фанеру і метал) тильною стороною всередину. Для цього застосовують універсальний клей, «рідкі цвяхи» або двосторонній скотч.
- Закріпити на конструкції за допомогою клею або скотчу куточки або рамку. Вони можуть бути виготовлені з дерев'яних рейок або інших матеріалів. Рамку також можна купити в готовому вигляді, відповідного розміру з економічного пластика.
- Встановити фурнітуру. Важливо враховувати ріст дитини (якщо виріб зроблено для малюка). Дошку слід обов'язково випробувати в процесі виготовлення.
Один з найпростіших варіантів зробити магнітну дошку своїми руками – скористатися гнучким полімерним залізом. Це матеріал, з яким зручно працювати, тому виробу легко надати потрібну форму і розмір. Плюс поверхню полімерного заліза можна використовувати для записів крейдою.
На даному етапі можна розглянути варіант виготовлення дерев'яних брусків, які будуть стійкою або станиною для конструкції. Тоді не доведеться дірявити стіну саморізами.
Переваги магнітних дошок
При самостійному виготовленні виробу можна врахувати всі бажання, умови розміщення та особливості інтер'єру. Таке рішення досить економічно втілює в життя багатофункціональну річ, яку в разі потреби можна спростити/ускладнити новими деталями. Це такі елементи, як:
- навісні кишені для зберігання магнітиків;
- контейнери для малювання кольоровою крейдою, маркерами або для зберігання губки;
- рейлінг потрібної довжини для розміщення пристроїв.
Магнітів, дрібних деталей з часом стає все більше, однак якщо приготувати систему їх зберігання, проблему можна швидко вирішити. Вони перестануть кочувати по всьому будинку.
Спектр застосування
Від обраної площі залежать особливості експлуатації виробу. Магнітні дошки бувають індивідуальні та спільні. При цьому місце розташування може знаходитися в будь-якій точці квартири: в дитячій, коридорі, на кухні. В один момент розважальна річ перетворюється у помічника для показу графіків або інших цікавинок. Вона навіть може стати зручною основою для навчальних макетів або дошкою для корисних заміток. Це оптимальне рішення для організації будь-якого будинку або офісу, варіант створення більш зручного робочого місця вдома.
Магнітна дошка потрібна дорослим як панель для комунікації, виконання поточних покупок, планів, завдань всієї родини. Маленьких дітей вона добре залучає до гри. За допомогою такого «арт об'єкту» можна сміливо складати мінливі актуальні колажі. Її застосування — це оригінальний спосіб зберігання улюблених рецептів на кухні або створення списку необхідних продуктів. Тут також може розміщуватися меню на тиждень.
Магнітні дошки — це прекрасна можливість постійно оновлювати інтер'єр за малі гроші. З її допомогою можна мріяти про поїздки, відпустки або придумувати ігри, включаючи всіх членів сім'ї. Це відмінний спосіб виставляти нові сімейні фото.
При бажанні можна самостійно робити як одиночну магнітну дошку, так і поєднувати кілька різних за параметрами окремих поверхонь, пов'язаних між собою однією конструкцією, стилем, темою. Знаючи алгоритм створення, з цим завданням впорається навіть новачок.