0.00грн.
Зробити замовленняРозміщення шевронів на формі ЗСУ 2023-2024
Шеврон - це своєрідний інформаційний знак, що повідомляє нам про звання військовослужбовця, його приналежність до певного роду військ на військового підрозділу.
Як і все у Збройних Силах України правила носіння нарукавних знаків та знаків розрізнення військовослужбовцями, зовнішній вигляд колір, шрифт чітко регламентовані. Ознайомитись з детальним описом можна в Наказі № 238 від 30.06.2020 року Про внесення змін до Наказу Міністерства оборони України від 20.11.2017 № 606 Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та ліцеїстами військових ліцеїв.
1 - шеврон Державний прапор України розміщують на правому та лівому передпліччі;
2 - шеврон, що визначає рід військ або знак за курсами навчання;
3 - нашивка чи емблема військової частини чи шеврон навчального закладу;
4 - місце розміщення знака розрізнення військових звань, або простіше кажучи, погону ЗСУ;
5 - нагрудний знак з прізвищем військовослужбовця або шеврон з позивним;
6 - нагрудний знак Збройні Сили України.
Перш за все слід зазначити, що правильно називати знаки розрізнення військовослужбовців нашивками, оскільки шеврон - це більш вузьке поняття, що позначає стрічку або смугу, яка вказує на звання військовослужбовця або тривалість служби. Однак в побутовому спілкування більш вживаним є словосполучення шеврон Збройних Сил України.
Давайте разом розберемось як відповідно до Правил носіння військової форми одягу 2023-2024 мають розміщуватись знаки розрізнення на формі військовослужбовців.
Серед обов'язкових нарукавних знаків виділяють:
знак приналежності до виду чи роду військ, що розміщується на правому рукаві;
нарукавний знак військової частина, що кріпиться на лівому рукаві;
знак "Державний прапор України", який має бути як на лівому так і на правому рукавах над відповідними знаками розрізнення.
На грудях військовослужбовців зліва над серцем розміщується напис "Збройні Сили України", а справа Прізвище та погон, що зазначає звання військовослужбовця.
Серед додаткових знаків розрізнення користуються попитом:
нагрудні знаки з позначенням групи крові військовослужбовця;
позивні, які часто замінюють прізвище;
санітарні ідентифікатори, які містять повну інформацію про військовослужбовця та розміщуються, як правило, на бронижелеті.
Правила носіння шевронів ЗСУ регламентують використання нашивок на повсякденній, парадній та польовій формі. Зокрема шеврони військового на польовій формі зазвичай виконані у відтінках оливкового кольору, щоб не виділятись на формі.
При виготовлені знаків розрізнення Збройних Сил України ми керуємось наказами Міністерства оборони України та використовуємо визначені в наказах кольори, шрифти, розміри нашивок та написів. В нашому каталозі є як повсякденні нашивки Збройних Сил України, так і польові.