0

6+ ідей, як ефективно використовувати магнітний папір

6+ ідей, як ефективно використовувати магнітний папір
  • Якими властивостями характеризується магнітний папір
  • Варіанти, як можна використовувати магнітний папір
  • Як працювати з магнітним папером?
  • Особливості друку на магнітному папері
  • Магнітний папір використовується для друку різної поліграфічної продукції рекламного та іншого характеру. За своїм виглядом, гнучкістю, товщиною, тактильним сприйняттям і способами оброблення матеріал близький до звичайних офісних листів формату А4. Однак, на відміну від останніх, папір має темний магнітний шар з протилежної сторони. Така конструктивна особливість забезпечує йому можливість утримуватися на дверцятах холодильника,морозильної камери та іншої побутової техніки з металевою поверхнею, шкільних дошках. При цьому потрібно розуміти, що матеріал призначений для використання тільки всередині приміщень.Отже, магнітний папір – що це та які його переваги й особливості? Про все розповімо за порядком.

    Якими властивостями характеризується магнітний папір


    Матеріал являє собою папір білого кольору, нанесений на спеціальну магнітну підкладку. Саме остання забезпечує йому можливість прикріплятися й відкріплюватися від металевих поверхонь без застосування спеціальних засобів (клею, скотчу) і без подальших деформацій.

    Фотопапір із магнітним шаром характеризується такими властивостями, як:

    • універсальність застосування. Фотопапір із магнітним шаром підходить для всіх типів офсетного, цифрового та трафаретного друку. Матеріал виготовляється в декількох форматах;
    • висока якість надрукованого зображення. Кольори виходять яскравими й соковитими. Чорнила вбираються швидко, без ефекту плями. Надруковане зображення характеризується високою деталізацією малюнка (навіть дрібні елементи картинки будуть чіткі);
    • простота оброблення. Магнітні листи легко ріжуться звичайним канцелярським ножем або ножицями. Щоб поліпшити декоративні властивості надрукованого зображення, його можна покрити УФ- або водним лаком. Для створення справжнього витвору мистецтва готову продукцію можна піддати додатковому обробленню: кашируванню (технологія склеювання двох різних за властивостями матеріалів – більш жорсткого й декоративного лайнера), перфорації (пророблення отворів), тиснення (видавлювання простих і складних візерунків), тиснення фольгою (між нагрітим кліше й папером протягується фольга, а потім пресується з метою отримання оригінального рельєфного малюнка);
    • практичність використання. Магнітний папір можна відразу встановлювати у принтер і друкувати. Вироби, виготовлені з цього матеріалу, легко утримуються на будь-яких металевих поверхнях (навіть покритих іржею та дуже забруднених) – там, де рекламну продукцію на самоклеючій плівці розмістити неможливо;
    • зручність застосування. Наприклад, вироби з паперу-самоклейки складно видаляти з металевих поверхонь. Від них залишаються сліди від клею. Останні важко відчищуються, і нерідко при їх видаленні пошкоджується поверхня конструкції. Залишити так, як є, не можна, оскільки на клей швидко налипають бруд і пил, в результаті чого поверхня втрачає свій презентабельний вигляд. Інша справа – магнітні вироби. Вони легко прикріплюються і знімаються з металевої поверхні. Їх можна виготовити будь-якої форми (круглі, квадратні, прямокутні), одноколірними або кольоровими, навіть з фотографією. Магнітні вироби не залишають жодних слідів на металевій поверхні і не пошкоджують її. Вони підходять для багаторазового застосування: сьогодні можна прикріпити їх на одну металеву поверхню, а завтра – на іншу.

    Магнітний папір використовується для виробництва різноманітних поліграфічних матеріалів, оскільки випускається ​​в широкому асортименті. Матеріали відрізняються щільністю, гладкістю, кольором та іншими характеристиками.

    Варіанти, як можна використовувати магнітний папір


    За допомогою цього матеріалу вдається розв’язувати різні завдання:

    1. Виготовлення пам'ятних сувенірів на подарунок. Щоб виділити яскраві моменти, наприклад дня народження, весілля, випускного або вдало проведеної відпустки, достатньо надрукувати фотографії та розмістити їх на видному місці. Не потрібно ховати пам'ятні світлини в альбом – краще прикріпити їх на дверцята холодильника та підіймати собі настрій кожен день, згадуючи радісні події. Такий фотофакт на магнітному папері стане відмінним подарунком близькій людині. Організувати власну домашню мінімайстерню з виробництва магнітиків можна навіть при обмеженому бюджеті. Усе, що знадобиться, – це звичайний принтер, паковання якісного фотопаперу з магнітним шаром і ваш креатив. Процес друку неймовірно простий, виключений ризик бракованих виробів. Зроблені магнітики своїми руками здатні прикрасити приміщення і оживити деякі ділянки і поверхні в інтер'єрі. У такій творчості корисно і цікаво не тільки дітям розвивати фантазію, а й дорослим проявити свою. 
    2. Виготовлення навігаційних табличок, покажчиків. Магнітні наклейки користуються високим попитом, особливо при організації різних заходів: семінарів, виставок, форумів. Нерідко буває так, що якщо ми опиняємося в великому приміщенні перший раз, то дивимося по сторонах у пошуках навігаційних елементів, які допоможуть знайти потрібний кабінет або стіл. Якщо покажчиків немає, то пошуки затягуються, відвідувачі заходу втрачають час, нерви. Навігаційні таблички допоможуть учасникам швидко зорієнтуватися у великій офісній будівлі, торговому центрі, ресторані або кафе. На такий елемент можна нанести план поверху або будь-яку іншу цінну інформацію. Наклейки представляють собою вироби багаторазового використання: легко приклеюються до металевих поверхонь і знімаються, скручуються і згинаються, при цьому не втрачаючи своїх магнітних властивостей. Таблички і покажчики з магнітного паперу підходять для багаторазового використання, що позбавляє організаторів заходу від необхідності замовляти їх щороку.
    3. Проведення занять із дітьми. З магнітного паперу можна виготовити букви, цифри, персонажі улюблених мультиків. За допомогою перших можна навчати дитину грамоти й арифметики. Казкові персонажі, виготовлені з фотопаперу з магнітним шаром, дозволяють розігрувати різні сценарії та історії.
    4. Виготовлення пазлів, які не розсипаються. Як робочу поверхню можна використовувати холодильник. Подарувати такий пазл-магніт можна близькій людині або другу, надрукувавши на ньому його фотографію або будь-яке інше зображення. Крім того, в захваті від такого презенту будуть і діти. По-перше, пазл-магніт з фотопаперу добре розвиває уяву дитини, дрібну моторику пальців рук, вчить малюка посидючості, вмінню концентрувати увагу. По-друге, така гра приносить масу позитивних емоцій. Адже пазли-магніти дуже цікаво збирати з друзями, особливо якщо на них зображена фотографія веселої компанії. 
    5. Виготовлення шкільних навчальних посібників. З магнітного паперу роблять картки, які можна використовувати як наочний матеріал для навчання дітей в ігровій формі. Такі вироби представляють собою справжню знахідку для логопедів, вихователів дитячих садків, вчителів молодшої школи.
    6. Розміщення цінної інформації. Магнітний папір знайшов своє застосування і в офісі. З нього виготовляють спеціальні таблички, які містять цінну інформацію для співробітників компанії, наприклад телефонні номери, розпорядок робочого дня, схему метрополітену, розклад громадського транспорту та ін.

    Завдяки високим експлуатаційним властивостям сфера застосування магнітного паперу постійно розширюється в різних незвичайних напрямках. З'являються нові креативні ідеї з виготовлення оригінальної продукції, яку можна використовувати для розв’язання різних завдань.

    Як працювати з магнітним папером?

    У цьому процесі немає нічого складного. Але як користуватися магнітними листами – перше питання, яке задають покупці.

    Покрокова інструкція:

    1. Вибір матеріалу. Розрізняють матовий і глянсовий магнітний папір. Кількість листів у пакованні – 10 штук. Формат – А4.
    2. Підготувати файл з малюнком за допомогою програми «Фотошоп» або іншого редактора (наприклад, Canva).
    3. Друк. Вставляємо папір у принтер по одному листу. Попередньо виставляємо відповідні налаштування. Для того, щоб лист легше захоплювався принтером, варто підкласти під нього звичайний листок офісного паперу. Такий лайфхак запобіжить застряганню.
    4. Виготовлення магнітиків. Коли друк закінчений, беремо звичайні ножиці та вирізаємо елементи. Можна використовувати для цієї мети й канцелярський ніж.

    Працюють з магнітним папером точно так само, як і зі звичайним офісним. Один до одного аркуші не липнуть – такі їх властивості. Вони відокремлюються від стопки як звичайний папір. Саме тому працювати з ними зручно як в офісі, так і в умовах великого виробництва.

    Особливості друку на магнітному папері


    У роботі використовуються якісні чорнила, зокрема й на водній основі. Папір задруковується тільки з однієї сторони. Друга – покрита включеннями фериту, відзначається темним кольором і призначена тільки для утримування листа на металевій поверхні.

    Після друку кольоровий пігмент добре та дуже швидко вбирається в папір. Якщо доторкнуться пальцями до зображення, фарба не змаститься й руки не зафарбуються.

    Щоб зображення, надруковані на принтері, зберігали свою естетичну привабливість, важливо захистити їх від прямого впливу сонячних променів і контакту з водою.