0

Цікаві факти і міфи про магніти. Розкриття корисної інформації

Цікаві факти і міфи про магніти. Розкриття корисної інформації

Зміст

  • Як відкрили магніт
  • Відкриття штучного магніту
  • Види магнітів
  • Як використовують магніти
  • Магніт – необхідна, універсальна річ. Його купують як для декоративних, так і побутових цілей. Здається, що такі вироби досить прості й у них немає нічого особливого. Насправді це не так. Дані предмети мають довгу історію. Для того щоб вони дійшли до нас у тому вигляді, у якому представлені зараз, знадобилося чимало часу. До того ж вироби пропонуються в різних варіантах – відрізняються як за формою, так і матеріалом.

    Як відкрили магніт

    Стверджують, що грецький пастух випасав овець і знайшов камені, до поверхні яких прилипали цвяхи з підошви та кінець палиці. Якщо вірити легенді, то сталося це в Магнісії (звідси й походить назва породи).

    У 1269 році П. Перегрін почав вивчати властивості магніту з наукової точки зору. Вчений видав власну книгу, у якій докладно описав досліджені властивості.

    Раніше вважалося, що магніт – це містичний камінь. Він міг відлякувати злих духів і зціляти від різних хвороб. Тому магніт використовували для виготовлення талісманів та амулетів.

    Існують легенди, котрі розповідають, що камінь застосовували при побудові воріт. Завдяки цьому в будинок не могли увійти люди, у яких були погані наміри. 

    Відкриття штучного магніту

    Розробити матеріал, який за властивостями нагадував би гірську породу, було не дуже просто. Тільки у XVIII столітті почалися експерименти в лабораторії, у результаті чого вдалося створити штучне магнітне поле.

    Дж. І. Уітлі в 1954 році отримав патент на використання в якості власника предметів на металевій основі.

    Цікаво, що вчені створили феромагнітну рідину. Це речовина, яка під впливом магнітного поля поляризується. Щоб зрозуміти, як працює рідина, варто уявити, як маленька калюжа ворушиться та змінює форму при наближенні магніту.

    Вироби виконували водночас декілька функцій. Здебільшого вони використовувалися в якості утримувачів для предметів. За часів, коли не було мобільних телефонів, це був найзручніший спосіб залишити записку на холодильнику.

    Магніти застосовувалися для того, щоб приховати маленькі пошкодження на поверхні. Холодильники коштували чимало, тому власникам було простіше замаскувати подряпини та вм'ятини, а не купувати нову техніку або міняти дверці.

    Види магнітів

    Вироби поділяють на категорії за різними критеріями. Залежно від виду використовуваних матеріалів магніти бувають:

    1. Гнучкі вінілові. Дуже легкі вироби, які відмінно тримаються на поверхні.
    2. Об'ємні пластикові. Особливість таких магнітів полягає в тому, що вони мають рельєфне зображення.
    3. Гумові. Бувають плоскими, об'ємними або рельєфними. Досить приємні на дотик.
    4. Дерев'яні. Такі вироби виготовляють в основному вручну. Вартість зазвичай вище, ніж ціна інших варіантів, що зумовлене особливостями кустарного виробництва.
    5. Керамічні. Виглядають дуже привабливо, але вимагають обережного поводження. Якщо вони розміщені на холодильнику, то не рекомендується грюкати дверима. В іншому випадку вироби можуть злетіти та зламатися в результаті падіння.
    6. З полімерною смолою. Відносно новий тип. Поверхня глянцева, об'ємна, гладка, приємна на дотик.
    7. Акрилові. Найпопулярніші сувенірні магніти, які бувають не тільки різнокольоровими та однотонними, а й прозорими.
    8. Зі спіненим ПВХ. Це магнітна основа, на яку нанесений спінений матеріал із друкованим малюнком і захисним покриттям.


    Крім того, магніти можуть відрізнятися за формою. Вони бувають:

    1. Закатні. Мають круглу форму, схожі на значки. Виконують відразу дві функції – сувенірну й рекламну.
    2. Фігурки. Бувають найрізноманітніших форм, наприклад, у вигляді знаків зодіаку, рибок, корабликів тощо. Дуже багато тематичних фігурок продають напередодні свят.
    3. Пазли. Можна замовити в якості подарунка. На них може бути надрукована фотографія чи будь-яке інше зображення.

    На ринку представлені також функціональні вироби. Наприклад, дуже популярні магніти з блокнотами. Важливо, що листи не розсипаються, а залишаються на місці.

    Доволі зручними є магнітні календарики. Їхній недолік полягає лише в тому, що вироби актуальні тільки протягом року.

    Нерідко купують магнітні рамки для фото. Знімки виглядають досить цікаво, до того ж можна замінювати зображення. 

    Як використовують магніти

    Маркетингові дослідження показали, що більше довіри викликає реклама, яка перебуває вдома. Саме з цієї причини компанії замовляють виготовлення корисної сувенірної продукції, у тому числі магнітів. Перевагу саме таким виробам надають тому, що вони стійкі до ультрафіолетових променів, прослужать не менше ніж 10 років, а виготовлення обійдеться недорого.

    Особливу популярність мають календарики, закладки та блокноти. У якості сувенірів вибирають рамки для фото або пазли, які подобаються не тільки дітям, а й дорослим. Така рекламна продукція буде постійно видною.

    Найкраще замовити вінілові варіанти. Вони обійдуться дешевше в порівнянні з акриловими. На поверхні можна надрукувати практично будь-яке зображення.

    Незвично виглядають магнітні візитки. Вони кріпляться на будь-які металеві предмети (інтерактивні дошки або холодильники). Такі візитки рідко губляться, вони досить привабливі, тому не дратують власників.

    Магнітні закладки мають різні форми й розміри. На таких сувенірах можна розмістити досить багато рекламної інформації.

    Магніти виконують і декоративні функції. Вони відмінно вписуються в інтер'єр кухні, крім того, можна підібрати вироби, які доповнять інтер'єр і навіть стануть його родзинкою.

    Часто магнітики купують як сувеніри. Вони стануть нагадуванням про цікаві місця, у яких вдалося побувати.

    Можна дарувати ці вироби гостям. Наприклад, такі сувеніри виготовляють на весілля або ювілей. Деякі компанії у якості презенту друкують на магнітних основах фото своїх співробітників.