0

Магнітний вініл. Все про гнучкий магнітний матеріал.

Магнітний вініл. Все про гнучкий магнітний матеріал.

Зміст

  • Основні типи матеріалу
  • Застосування матеріалу
  • Технології друку
  • Переваги матеріалу
  • Магнітний вініл представляє собою особливий гнучкий і тонкий матеріал, виготовлений з пластифікаторів, окислювачів, полімерів і порошку з магнітними властивостями (до 75%). Він випускається в декількох різновидах, які відрізняються між собою за рядом характеристик. Наприклад, одним з найбільш відомих і затребуваних в промисловості є магнітний вініл з клейовим шаром, з якого виробляють магніти на холодильник. Про те, які ще бувають різновиди і чим вони відрізняються, розповімо нижче.

    Основні типи матеріалу

    Ключовою характеристикою вінілу, яка впливає на його застосування, є товщина. Вона варіюється в межах 0,25–2 мм. Найбільш тонке покриття більш відоме під назвою «магнітний папір», однак для нього характерною є ще одна риса — слабке намагнічування. Ця властивість посилюється пропорційно зі збільшенням товщини.

    Випускається магнітний вініл в рулонах і листах (А4). Формат теж безпосередньо залежить від товщини матеріалу. Також він розрізняється на 2 типи, різниця між якими полягає в технічних характеристиках:

    • з клейовим шаром. Це універсальна основа, на яку зручно кріпити кольорові картинки. Використовується таке покриття в промисловості;
    • без клейового шару. Це один з найбільш поширених типів, більш відомий як магнітна гума.

    Крім того, матеріал розрізняється за особливостями застосування. Більш детально, для чого він потрібен, розберемося нижче.

    Застосування матеріалу

    Магнітний вініл широко затребуваний в різних сферах промисловості. Серед найбільш поширених варіантів використання матеріалу можна відзначити наступні три:

    1. Виготовлення сувенірів, рекламної продукції. Зокрема, всім відомі магнітики на холодильник виготовляються з цього матеріалу. Останнім часом набирає популярність також друк фото на такому покритті, які використовують потім в якості презенту.
    2. Виробництво пазлів і різних ігор для дітей. Завдяки магнітним властивостям головоломки легше складати. В якості зображення можуть використовуватися різні картинки з мережі або особисті фото, якщо потрібно створити оригінальний сувенір комусь із близьких. Збирати магнітні пазли рекомендується на холодильнику або будь-якій іншій металевій поверхні.
    3. Виготовлення декоративної продукції. На даному носії друкують сувеніри, фото, які потім використовують в якості прикраси на авто або в інтер'єрі.

    Крім того, матеріал затребуваний в області реклами. З нього виготовляють різноманітну промопродукцію.

    Технології друку

    Відрізняється магнітний вініл і в залежності від способу нанесення інформації. Виділяють такі різновиди матеріалу: для струменевих або офсетних принтерів, УФ- або шовкотрафарету. Різниця полягає в технічних характеристиках покриття.

    Так, для струменевих принтерів використовується вініл, поверхня якого може бути глянсова або матова. Випускається різної товщини (від 0,25 мм). Зазвичай він використовується для оперативного виготовлення сувенірів, цінників, різних оголошень.

    Для офсетної технології друку застосовується інший тип матеріалу — з паперовим покриттям. На ньому теж виробляють рекламну та сувенірну продукцію у великому тиражі.

    При використанні технології УФ-друку або перенесення за допомогою шовкотрафарету застосовується спеціальний тонкий вініл з ПВХ-шаром, стійкий до атмосферних опадів. З цього матеріалу виготовляють магнітні оголошення або покажчики. Ще таке покриття застосовується при виробництві інформаційної та рекламної продукції для авто.

    Переваги матеріалу

    Незважаючи на те, що властивості різних типів магнітного вінілу відрізняються, можна виділити кілька характерних позитивних рис даного матеріалу:

    • широкі можливості застосування. Покриття підходить для виготовлення як промопродукції, так і сувенірів або дитячих іграшок;
    • довговічність. При дотриманні основних правил використання вироби на цій основі можуть служити довгі роки, не втрачаючи властивості прилипати до металевих поверхонь;
    • стійкість до атмосферних факторів;
    • великий вибір різновидів матеріалу з різним покриттям і товщиною.

    Окремо варто відзначити ще й зручність в обробці. Багато хто задається питанням, як різати покриття в процесі застосування. Все просто — воно добре піддається обробці ножицями. Притому нарізати його можна як за прямими лініями, так і фігурно, в залежності від особливостей застосування.

    Особливих недоліків у матеріалу немає. Однак, щоб він надовго зберігав свої властивості, не можна піддавати покриття розмагнічуванню.