0

Мемомагнетика: сучасне хобі. Як створити свою колекцію магнітів

Мемомагнетика: сучасне хобі. Як створити свою колекцію магнітів

Зміст

  • Що таке мемомагнетика
  • Історія появи магніту: як все починалося
  • Види та особливості магнітів
  • Відмінності за матеріалами виготовлення
  • Як створити колекцію магнітів
  • Колекціонування предметів – одне з найпопулярніших хобі. Люди збирають марки, медалі, монети, листівки та багато іншого. Існують колекції, що вимагають значних вкладень, наприклад твори мистецтва або антикваріат. Водночас є хобі для душі, коли збираються просто цікаві предмети, і саме до цієї категорії потрапляє мемомагнетика. Так називається колекціонування декоративних та сувенірних магнітиків на холодильник. Рідко хто може встояти від купування маленького гарного предмета, здатного нагадати про яскраві події або враження.

    Що таке мемомагнетика

    Сьогодні практично в кожної людини є хоча б кілька примірників цього виробу. Хтось привіз сувенір із подорожі, комусь подарували друзі. Саме слово «мемомагнетика» похідне від англійського memory та означає пам'ятний магніт. Придумав використовувати таку назву для хобі колекціонер Дмитро Балашов.

    Переваг захоплення збиранням магнітиків на холодильник багато:

    • відносно невелика вартість сувенірів;
    • компактний розмір виробів, завдяки чому не потрібно багато місця;
    • гарний вигляд та можливість декоративного прикрашання інтер'єру;
    • ймовірність знайти однодумців, з якими буде цікаво спілкуватися та обмінюватися екземплярами.

    Магніти також можуть виконувати пізнавальну функцію. В залежності від виду виріб використовують для ігор з дітьми, отримання знань про навколишній світ. Існує багато тематик, наприклад тваринний або рослинний світ, цифри, букви та інші.

    Історія появи магніту: як все починалося

    Одного разу грецький пастух овець виявив, що його посох та цвяхи з підошви чобіт прилипають до деяких каменів. За легендою справа відбувалася в регіоні під назвою Магнісія, що й дало назву загадковим мінералам. В іншому варіанті історії камінь став магнітом, тому що ім'я пастуха було Магнус. Хай там як, уже за кілька століть до нової ери людина дізналася про незвичайний природний мінерал, здатний притягувати залізо.

    Вивчати фізичні властивості предмета стали тільки у XIII столітті, коли Петро Перегрин написав працю з докладним описом особливостей магніту. Вчений розповів про два полюси, їх здатність притягатися та відштовхуватися, неможливість відділення при розламуванні.

    Через чотири століття Вільям Гілберт доповнив уже наявні знання про магніт важливою інформацією. Він описав спостереження про те, як діє нагрів на властивості тіла, відбувається посилення дії полюсів залізом та інші моменти.

    Надалі в історію вивчення магнітних особливостей зробили внесок Г. Х. Ерстед, Д. Ф. Араго, А. Ампер, В. Стерджен. Наслідком величезної роботи учених та інженерів став винахід матеріалу, аналогічного природній гірській породі, а також створення штучного магнітного поля. Завдяки цьому з'явилися такі предмети, як бобіни, касети, комп'ютерні дискети та жорсткі диски. Запис інформації на них міститься на магнітних покриттях. Робота електрогітари, гучномовця, динамічного мікрофона також базується на унікальних властивостях матеріалу. Особливості магнітів застосовуються для виготовлення компасів, електродвигунів, генераторів, трансформаторів, ювелірних виробів та багатьох інших корисних речей.

    Ідея використовувати предмет, що притягується до металу, як утримувач для легких виробів прийшла в голову до Джону І. Вітлі. У роки відсутності мобільних телефонів популярним варіантом нагадати про що-небудь було написати записку. Щоб вона не загубилася, папірець кріпили магнітом до металевої поверхні, найчастіше до холодильника.

    У 1973 році В. Ціммерман вирішив запатентувати зручну ідею та придумав вироби у вигляді мультиплікаційних історій. Винахід швидко завоював популярність, тому що «вбив двох зайців»: використовувався як елемент декору та одночасно приховував дефекти на агрегаті. Через деякий час колекціонування магнітів міцно увійшло в моду. Сувенірна продукція виглядала красиво, коштувала недорого та відмінно приховувала вм'ятини або подряпини.


    Види та особливості магнітів

    Елемент декору, носій реклами, сувенір – це все про магнітики на холодильник. Цей вид продукції має великий попит. Зайдіть до будь-якого сувенірного магазину якого завгодно міста, і побачите на полицях величезний асортимент барвистих виробів. Магніти на холодильник відрізняються формою, матеріалом виготовлення, тематикою.

    Вироби бувають стандартні, рекламні та ексклюзивні. Перші являють собою звичайний сувенір або декоративний предмет, вони завжди є в продажу. Саме їх найчастіше привозять з поїздок до інших країн або міст.

    Рекламні магніти виготовляють з метою представити якусь послугу або товар. На них поміщають логотип компанії, контактну інформацію, спеціальні пропозиції. За ефективністю така реклама перевершує листівки та більше подобається цільової аудиторії.

    Ексклюзивний варіант – це оригінальний магніт з незвичайним дизайном, який виготовляють на замовлення. У цьому випадку клієнт може бути повністю впевнений, що така річ існує в єдиному екземплярі та є тільки в нього в колекції. Оригінальні магніти також вважаються хорошим подарунком на будь-яке свято. Наприклад, це можуть бути весільні магніти з неповторним барвистим дизайном.

    Відмінності за матеріалами виготовлення

    Сьогодні на ринку сувенірної продукції представлений широкий асортимент виробів, що відрізняються серед іншого матеріалом виготовлення. З чого найчастіше роблять магніти на холодильник? Як сировина виробниками використовуються такі матеріали:

    1. Кераміка. Привертають до себе увагу яскравими квітами, рельєфністю та красою. Якісний магніт виготовляється зі спеціального матеріалу, який не б'ється при падінні, стійкий до вологи, нетоксичний, не має запаху. На керамічну поверхню можна нанести практично будь-яке зображення.

    2. Акрил. Одні з найпопулярніших варіантів продукції. Складаються такі магнітики з корпусу з рівними краями та кришечки. Кріплення знаходиться ззаду пристрою. Корпус може бути прозорий, золотий, черный. Такі вироби часто використовуються в рекламних цілях, бо зручно вставляється будь-яка поліграфічна продукція. Не менш популярні акрилові магнітики як декоративні прикраси. Можна придбати заготівлю й розмістити всередині фотографії людей, подій або картинки з будь-яким зображенням.

    3. Вініл. Плоскі сувеніри роблять з рулонної магнітної стрічки. На неї наносять зображення, потім ламінують його. Матеріал відзначається гнучкістю, довгим терміном служби, стійкістю до вологи, відсутністю токсичності. Є популярними для виготовлення як сувенірів, так і магнітів із рекламою.

    4. Дерево (МДФ). Такі вироби бувають різних розмірів та форм. Мають популярність шматочки фанери, на яких випалюється малюнок або фраза. Виготовляються у вигляді книги, сувою, марки та ін. З дерева вирізається потрібна форма, на яку може також наноситься гравіювання, тиснення, повноцінний УФ- або трафаретний друк.

    Для магнітної основи використовують здебільшого феритовий, неодимовий, полімерний сплави. Саме завдяки кріпленню вироби тримаються на металевій поверхні.

    Як створити колекцію магнітів


    Для початку вирішіть, яка тематика буде цікава для вас. Це полегшить пошук потрібного сувеніра. Найчастіше в колекцію збирають такі магніти:

    • з символікою міст або країн;
    • магнітні пазли;
    • красиві фігурки;
    • дитячі предмети;
    • сезонні (зимові, літні, осінні, весняні пейзажі);
    • весільні;
    • новорічні;
    • морські.

    Мемомагнетика – захопливе сучасне хобі. Колекціонування магнітів на холодильник не вимагає якихось особливих навичок або істотних витрат часу. Проте таке захоплення приносить багато приємних емоцій та тішить красою.

    Для поповнення колекції оригінальними екземплярами й цікавими сувенірами ви можете замовити магнітики з каталогу на сайті компанії Magnitik.ua.