0

З чого складаються магніти, які існують види і де вони застосовуються

З чого складаються магніти, які існують види і де вони застосовуються

Зміст

  • Які елементи входять до конструкції магніту
  • Основні види магнітів
  • В яких сферах використовуються магніти
  • Переваги такого аксесуару:
  • Магніти — чудовий презент та сувенірна продукція. Їх використовують в якості елементів декору на холодильник, а також як хороший маркетинговий інструмент — носій реклами. Креативно оформлений магніт стане справжньою окрасою інтер'єру сучасної кухні, оформленої в будь-якому стилі: класика, хай-тек, модерн, лофт, мінімалізм, контемпорарі, ретро, ​​кантрі, прованс, арт-деко та ін. Великий вибір матеріалів, форм, розмірів виробів здатний задовольнити запити навіть найвимогливішої людини.

    Які елементи входять до конструкції магніту

    Головні компоненти виробу — каркас з поліграфічною вставкою і магнітна основа. Саме остання утримує сувенір на дверцятах мікрохвильової печі, морозилки, холодильника або іншої металевої поверхні. Тому, перед тим як роблять магніт, вибирають для нього основу в залежності від матеріалу виготовлення. Найдешевший варіант — феритовий. В основі сплаву — порошок, який складається з оксиду заліза. У суміш додають оксиди інших металів, які мають феритові властивості. Матеріал характеризується корозійною стійкістю і середньою стійкістю до дії температур. Феритову основу дуже рідко використовують для виробництва сувенірних магнітів.

    Один з найпопулярніших, практичних і функціональних варіантів — вінілова основа. Це суміш феритового магнітного порошку (процентне співвідношення від маси — 70–75%) і гуми. Чим більше першого компоненту в складі, тим вище магнітна сила виробу. Переваги матеріалу — гнучкість і еластичність основи. За рахунок цього визначаються широкі можливості для функціонального використання магнітних заготовок. Матеріал характеризується стійкістю до:

    • корозії;
    • впливу вологи і високих температур (при нагріванні не погіршуються його властивості);
    • зносу.

    Матеріал поставляється в рулонах. Потім на спеціальному обладнанні магнітний вініл ріжеться на заготовки відповідно до форми і параметрів сувеніра. Розрізняють матеріал двох типів: з клейовим шаром і без нього. Перший варіант більш практичний. Для виготовлення магнітика досить роздрукувати зображення на звичайний фотопапір. Потім — яскравий малюнок приклеїти на магнітну заготовку.

    Вініл без клейового шару вимагає застосування фотопаперу-самоклейки. Щоб зображення не вицвітало, готовий виріб покривають тонким холодним ламінатом або поміщають в поліуретанову форму. Плюс — це додатковий захист від механічних пошкоджень (подряпин).

    З вінілу можна виготовити плоский магніт на холодильник будь-якої форми і розміру. Це найбюджетніший варіант.

    Основні види магнітів

    Магнітний вініл в якості основи використовується у виробництві не тільки плоских виробів, але й:

    • акрилових;
    • дерев'яних;
    • дерев'яно-акрилових;
    • полікерамічних;
    • закатних.

    Кожен з цих видів має свої особливості та переваги. Розглянемо їх більш детально.

    Як роблять магніти на холодильник? Акриловий варіант складається з:

    • пластикового блоку. У нього вставляється надруковане зображення. Пластикова форма виготовляється з прозорого акрилу, без жовтизни і помутнінь;
    • магнітної частини, передбаченої на задній поверхні корпусу. Найчастіше остання представлена ​​саме магнітним вінілом.

    Акрилові магнітики на холодильник відрізняються високою якістю виготовлення і різноманітністю форм. Простота технології виробництва і привабливий вигляд зробили сувеніри такого типу надзвичайно популярними. Їх перевага — можливість заміни зображення в готовому виробі.

    Різновид — акриловий магніт зворотного друку. Товщина прозорої заготовки — 6 мм. Технологія зворотного друку зображення дозволяє створити «ефект під склом». Для цього малюнок або напис наноситься з тильного боку заготовки по всій площі. Домогтися 3D-ефекту дозволяє особливий прийом. Для цього зображення додатково наноситься і на фронтальну частину заготовки.

    Дерев'яні вироби виготовляються з деревоволокнистих плит (фанери) з товщиною 3 мм. Дизайн створюється за допомогою різних методів: тиснення, технології лазерного гравіювання, ультрафіолетового або трафаретного (шовкографія) друку. Форма і розміри виробів можуть бути будь-якими. Дерев'яний магнітик має одношарове або багатошарове виконання. Щоб виріб утримувався на металевій поверхні, зі зворотного боку передбачена наявність магнітної частини, виготовленої з магнітного вінілу товщиною 0,9 мм. Дерев'яні магнітики представлені в широкому асортименті:

    • сувеніри з золотом і сріблом;
    • звичайні вироби прямого друку;
    • фігурні варіанти.

    Особливої ​​уваги заслуговують дерев'яно-акрилові вироби. Основна частина виготовляється з ДВП (більше 15 варіантів моделей). В якості декоративного елемента використовується ефектна поліграфічна вставка, яку прикриває прозора акрилова кришечка. Дерев'яно-акриловий магніт зручний у використанні, оскільки зображення легко замінити. Замовити вироби можна в трьох варіантах розмірів: квадратні, прямокутні і панорамні.

    Полікерамічні магнітики — новинка на ринку сувенірної продукції. Це унікальна розробка компанії Magnitik UA. Аналогів продукції на ринку немає. З чого роблять виріб? Полікерамічний магнітик складається з:

    • корпусу. Він представлений якісною полікерамікою;
    • магнітної частини. Вона виготовлена ​​з магнітного вінілу.

    Полікерамічний магнітик відрізняється міцністю, легкістю, довговічністю, стійкістю до дії вологи. В його складі відсутні будь-які хімічні сполуки, за рахунок цього матеріал нетоксичний і не має вираженого хімічного запаху. Основна перевага магнітика — ефектний вигляд завдяки відчутному рельєфу і яскравим кольорам. З матеріалу можна виготовити заготовку будь-якої форми і розміру. Зображення на кераміку наноситься на сучасному друкарському обладнанні. Новітня технологія дає можливість отримати вироби еталонної якості. В роботі використовуються фарби, стійкі до впливу води і UV-випромінювання, тому зображення не вигоряють на сонці і не вицвітають в умовах підвищеної вологості.

    Технологія дозволяє випускати великі партії магнітиків в короткі терміни. При чому всі вироби є абсолютно однаковими як за кольором, так і за якістю.

    Полікерамічні магнітики представлені в широкому асортименті:

    • об'ємні вироби. Спочатку розробляється 3D-модель, а після її узгодження з замовником матеріал відправляється у виробництво. Об'ємний магніт з полікераміки стійкий до механічних пошкоджень, він не розіб'ється, якщо випадково впаде. За рахунок того, що сплав дуже легкий, навіть невелика смужка магнітного вінілу добре утримує сувенір на металевій поверхні;
    • керамічні магніти під вставку. Виріб складається з чотирьох частин: корпусу, виготовленого з кольорової полікераміки, прозорого скельця з акрилу, яскравої картинки і магнітної частини, виповненої з вінілу. При бажанні можна замовити порожні заготовки і вставити в них своє роздруковане зображення. Якщо потрібно, компанія Magnitik UA запросто виготовить магнітик під індивідуальне замовлення, з фото, яке надасть клієнт. Готовий виріб поставляється в зібраному вигляді, упакований в захисний пакетик.

    При цьому можна замовити виготовлення полікерамічних магнітиків як стандартних розмірів, так і міні-варіанти.

    Окрема група виробів — вальцьовані моделі. Вони виготовляються за тією ж технологією, що і значки, тільки в якості кріплення виступає магнітний вініл, а не шпилька. Виріб складається з таких частин:

    • металічна основа;
    • поліграфічна вставка;
    • захисна плівка;
    • магнітна частина.

    Елементи скріплюються між собою за допомогою застосування спеціального обладнання.

    В яких сферах використовуються магніти

    Залежно від області застосування, розрізняють:

    • сувенірні вироби. Їх різновид — тематичні магніти. Найпопулярніші категорії — це весільні, новорічні, зимові, загальноукраїнські вироби, а також варіанти з морською тематикою, з поліграфічними вставками, які містять зображення замків, фортець та інших пам'яток, міст і ін.;
    • рекламні магніти. Їх завдання — популяризувати бренд і його товари/послуги на ринку;
    • подарункові вироби. Як правило, їх виготовляють на замовлення поштучно або невеликими партіями. Це вироби з фото, на якому зображені яскраві моменти наших клієнтів.

    Крім сувенірної промисловості, такі магніти знайшли своє застосування і в інших галузях, перш за все — в рекламній індустрії. Їх використовують в якості ефективного маркетингового інструменту. Це носій реклами, важливий елемент фірмового стилю, який зміцнює імідж компанії. На магніті можна позначити будь-яку інформацію:

    • логотип компанії;
    • контактні дані (номери телефонів, адресу електронної пошти);
    • девіз фірми.

    Найбільш популярні і недорогі рекламні магніти — плоскі вінілові вироби. Можливо кілька варіантів їх виконання — у вигляді:

    • календарика;
    • візитки;
    • блокнотика;
    • фоторамки;
    • закладки для книг.

    Їх використовують при проведенні промоакцій. Такі вироби будуть зручні і корисні в побуті, а також здатні заманити своїм оригінальним видом і барвистим зображенням. До кожного замовлення, яке поступило в інтернет-магазин, можна прикладати календарик або блокнотик на магнітній вініловій основі з елементами рекламного характеру. Такий магнітик працює краще, ніж звичайна візитка або листівка. Перебуваючи на дверцятах мікрохвильовки або холодильника, він приверне більше уваги, ніж флаєр в кишені потенційного клієнта. Саме тому замовити такі вироби актуально власникам інтернет-магазинів.

    Не менш популярні в рекламній індустрії вальцьовані магніти. Виріб з цікавим дизайном обов'язково викличе інтерес у потенційних клієнтів. Магнітик обов'язково поставлять на видне місце — а це основна мета будь-якої рекламної кампанії.

    Переваги такого аксесуару:

    • цікава конструкція;
    • ефектний дизайн, який характеризується яскравим і деталізованим зображенням (навіть дрібні елементи буде чітко видно), з насиченими контрастними тонами;
    • практичність і універсальність застосування.

    Виріб має жорстку металеву основу, йому не страшні механічні дії (удари). Якщо упустити такий магніт, з ним точно нічого не станеться — конструкція не деформується, повністю збереже свою цілісність і естетичну привабливість.

    Вальцьовані магніти-значки використовуються при проведенні рекламних кампаній і корпоративних заходів, при організації пам'ятних подій. Вони дозволяють ефективно прорекламувати продукт або послугу, розширити цільову аудиторію і поліпшити рейтинг компанії серед конкурентів.

    Ціна виготовлення магнітів залежить від матеріалів, що використовуються у виробництві, розмірів, особливостей конструкції та дизайну виробів, а також обсягу партії. Вартість розробки матриць, макетів і ін. розраховується індивідуально виходячи з складності робіт.